اجرای طرح رفاقت با شهدا در یادمان کانال کمیل

مسئول یادمان کانال کمیل گفت: طرح «رفاقت با شهدا» با هدف الگو و اسوه قرار دادن شهدای عزیز طراحی و اجرا شده و جوانان همان‌گونه که برای خود دوست زمینی انتخاب می‌کنند یک دوست آسمانی و زنده را برای خود انتخاب و وی را الگو قرار می‌دهند.

مسئول یادمان کانال کمیل گفت: طرح «رفاقت با شهدا» با هدف الگو و اسوه قرار دادن شهدای عزیز طراحی و اجرا شده و جوانان همان‌گونه که برای خود دوست زمینی انتخاب می‌کنند یک دوست آسمانی و زنده را برای خود انتخاب و وی را الگو قرار می‌دهند.

وی در ادامه افزود: این طرح با هدف الگو و اسوه قرار دادن شهدای عزیز طراحی و اجرا می‌شود و جوانان همان‌گونه که برای خود دوست زمینی انتخاب می‌کنند، یک دوست آسمانی و زنده را برای خود انتخاب و وی را الگو قرار می‌دهند.

صبور اظهار داشت: در این طرح ۴۰ شهید شاخص مشخص شده است و علاقه‌مندان به شرکت در این طرح در مکانی که برای این برنامه تدارک دیده شده حاضر شده و در آنجا سند عاشقی ارائه می‌شود و افراد با شهدا عهد رفاقت امضا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این سند مانند اسناد رسمی قدیمی طراحی‌شده و منگوله‌دار و سیم سربی است، با این تفاوت که در آن یک شهید به طور خلاصه معرفی شده و خاطره‌ای ز شهید نیز در آن آمده است.

مسئول یادمان کانال کمیل یادآور شد: در هر یک از این سندهای دوستی، متنی ادبی با توجه به اوضاع و احوال روز جامعه گنجانده شده است و افراد با شهیدی که به عنوان دوست انتخاب کرده‌اند عهد می‌بندند که نسبت به شناخت شهدا تلاش و کوشش بیشتری به خرج دهند و شهدا را در تمام مراحل زندگی الگوی خود قرار دهند.

وی ادامه داد: در انتهای هر یک از سندها سامانه پیامکی«۶۶۰۰۰۴۴۴» معرفی شده است که اطلاعات بیشتر و تکمیلی را در اختیار خواننده قرار می‌دهد، این سامانه رایگان است و افراد با ارسال عدد ۱ تا ۴۰ از دوست آسمانی خود به‌صورت هفتگی پیامک دریافت می‌کنند.

صبور ابراز کرد: اتفاقات زیبا و به یاد ماندنی بسیار در سنگر سند عاشقی می‌افتاد که نشانه ارتباط و توجه آن شهید به آن دوست است. این رفاقت و دوستی در جای‌جای زندگی افراد ادامه پیداکرده و افراد را دعوت به خیر و خوبی می‌کند و از گناه باز می‌دارد.

وی در پایان با اشاره به متن عهدنامه گفت: در این سند آمده است «این سند عهدنامه‌ای است عاشقانه برای شروع رفاقت بین این‌جانب….. و شهید عزیز و بزرگوار……… که طی آن مالک این سند پیمان می‌بندد از این پس با تلاش در شناخت بیشتر و ایجاد رفاقت با این شهید، ایشان را در تمامی مراحل زندگی الگوی خود قرار دهد.