امیر دربندی: رشادت‌های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس از حافظه مردم پاک نمی‌شود

رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: رشادت‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس از حافظه مردم پاک نمی‌شود و این حماسه‌ها برای همیشه در ذهن‌ها، باقی می‌ماند.

به گزارش شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون)،  با حضور جمعی از مسئولان محلی و خانواده شهدای شهرهای شمالی استان خوزستان، همایش روایت یک ایثار با هدفگرامی داشت محمد اسماعیلی سزاری در تالار شهید مطهری شهرستان اندیمشک برگزار و یاد و خاطر شهدای هشت سال دفاع مقدس ،گرامی داشته شد.

امیر سرتیپ غلامحسین دربندی در این همایش تبیین فرهنگ ایثار و مقاومت را ضروری دانست و اظهار داشت: مردم اندیمشک و استان خوزستان اعتقاد به راه و منطق اسلام و ولایت را یک راه و مسیر جاودان برای خود تعیین و همواره در این حوزه حرکت و حماسه‌های گسترده‌ای را به ثبت رساندند.

وی افزود: وقتی به رویدادها و حماسه‌های مردم و رزمندگان اسلام و انقلاب درهشت سال دفاع مقدس و دیگ عرصه‌های اسلامی و انقلابی نگاه و تاریخ را مرورمی‌کنیم متوجه می‌شویم که، نقش و جایگاه والای این مردم در دفاع از ولایت فقیه خاص و منحصر به فرد است و مردم اندیمشک و خوزستان در این راه شهامت و افتخارات گسترده‌ای را ثبت کرده‌اند.

رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور عنوان کرد: رشادت‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس از حافظه مردم پاک نمی‌شود و این حماسه‌ها برای همیشه در ذهن‌ها باقی می‌ماند و به همین علت است که خوزستان و اندیمشک برای کشور جایگاه و نقشی ماندگار و تکرار نشدنی دارند.

وی با اشاره به نقش راه آهن در هشت سال دفاع مقدس گفت: راه آهن و کارکنان زحمت کش و شجاع آن در هشت سال دفاع مقدس و برای پشتیبانی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل افتخارات گسترده‌ای را ثبت کردند و در تمام عرصه‌ها با شجاعت و شهامت دو چندان وارد عمل شدند و همراه رزمندگان و مردم بودند.

امیر سر تیپ دربندی بیان کرد: جمعیت کشور جوان است و ما باید بیش از هر زمانی نسبت به معرفی و بیان یک الگوی مناسب فرهنگی برای تعالی و تقویت گفتمان اسلام و انقلاب به این سرمایه‌های اجتماعی و انقلابی تلاش کنیم چرا که روحیه جوان کشور، عامل عزت و اقتدار ملی و برون مرزی ما است.

عضو شبکه فعالان جهاد و شهادت افزود: ما باید راه و منطق شهدای هشت سال دفاع مقدس و رزمندگان اسلام و انقلاب را در این دوران بررسی و مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم الگو و منطق مناسبی به جوانان معرفی کنیم تا جوانان با استفاده از این فرصت، بیش از گذشته در مسیر اقتدار و دفاع از ولایت فقیه و کشور گام بردارند.

رئیس کمیته تخصصی راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور ادامه داد: جوانان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس راه ولایت را به خوبی شناخته و در مسیر آن به شایستگی گام برداشتند حال ما نیز باید بار دیگر جوانان را با مفاهیم و گفتمان انقلاب و اسلام به خوبی آشنا و عرصه را برای شکوفایی روحیه انقلابی و اسلامی جوانان در عرصه بیداری و مقاومت فراهم کنیم.

شایان ذکر است این مراسم با تلاش و پیگیری مؤسسه طلوع غدیر اندیمشک که یکی ازمؤسسات مردمی شبکه فعالان جهاد و شهادت در شهرستان اندیمشک است، برگزار شده بود.