با تلاش و پیگیری مؤسسه طلوع غدیر اندیمشک؛ یادمان بسیجی فداکار محمد اسماعیلی سزاری رونمایی شد

با حضور جمعی از مسئولان محلی و استانی، همایش روایت یک ایثار با هدف گرامی داشت بسیجی فداکار محمد اسماعیلی سزاری در تالار شهید مطهری اندیمشک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون)، با حضور جمعی از مسئولان محلی و استانی، همایش روایت یک ایثار با هدف گرامیداشت بسیجی فداکار محمد اسماعیلی سزاری، پیش از ظهر امروز در تالار شهید مطهری اندیمشک برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصطفی حسینی نوری در این همایش، اظهار داشت: مردم مؤمن و انقلابی اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس، حماسه‌ها و افتخارات گسترده‌ای را ثبت و ماندگار کرده‌اند که این حماسه‌ها امروز افتخار مردم اندیمشک در دفاع از ولایت‌فقیه و توسعه گفتمان اسلام و انقلاب هستند.

وی افزود: حماسه چهارم آذرماه و حمله وحشیانه بیش از ۵۴ هواپیمای بعثی به اندیمشک و بمباران بیش از یک ساعت و نیم این شهرستان توسط جنگنده‌های دشمن، بیش از گذشته، شهامت و شجاعت این مردم را برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی بیان می‌کند.

امام‌جمعه اندیمشک عنوان کرد: جمعیت شهرستان اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس به نسبت حال بسیار کم‌تر بود ولی این شهر پر افتخار، بیش از یک هزار شهید به انقلاب و اسلام تقدیم کرد که این مقوله، رشادت‌ها و افتخارات گسترده این مردم و شهر پر افتخار برای دفاع از کشور و انقلاب و اسلام را نمایان می‌سازد.

وی گفت: مردم اندیمشک پس از اتمام هشت سال دفاع مقدس و در راه دفاع از جبهه‌های مقاومت نیز افتخارات گسترده‌ای را ثبت و جلوه‌گر کرده‌اند که بیانگر منطق والا و ارزشمند این مردم برای دفاع از راه روح‌الله و مقام معظم رهبری و رشادت‌های بی‌نظیر این شهر یک هزار شهید در تمامی عرصه‌ها است.

شایان‌ذکر است، محمد اسماعیلی سزاری در سال ۱۳۱۶ در روستای سزار(۹۰ کیلومتری بین ایستگاه‌های شهبازان و تله زنگ) در خانواده‌ای مؤمن به دنیا آمد و پس از آن در سال ۱۳۶۰ در اداره خط را آهن لرستان ایستگاه شهبازان مشغول به کار شد.

در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۶۵ در حالی که هوا به شدت بارانی بود، این بسیجی فداکار در محل کار خود که تونل‌های ۱۰-۱۱ بین ایستگاه‌های راه‌آهن تله زنگ و شهبازان بود، حضور پیدا می‌کند.

پس از حضور وی با حادثه ریزش کوه و مسدود شدن ریل قطار مواجه می‌شود و در کم‌ترین زمان ممکن، اقدامات لازم را طبق مقررات راه‌آهن انجام می‌دهد، اما در همین زمان از سمت دیگر قطاری پدیدار می‌شود و بسیجی فداکار محمد اسماعیلی سزاری با روشن کردن فانوس و اقدامات لازم از بروز سانحه خطرناک و سقوط قطاری که بیش از ۷۰۰ رزمنده عملیات والفجر ۸ را در خود جای داده جلوگیری می‌کند.

پس از این حادثه، بسیجی فداکار محمد اسماعیلی سزاری که از کارکنان راه‌آهن است به علت برخورد با قطار جان خود را از دست می‌دهد و هم سفر لشکر عاشورا به آسمان‌ها سفر می‌کند و جاودان می‌شود.

هم‌چنین در پایان این مراسم، ضمن پخش مستند این بسیجی فداکار تندیس محمد اسماعیلی سزاری رونمایی و از شهدای راه‌آهن کشور تقدیر شد و پس از آن نیز از نویسندگان کتاب آبراه تبوک تقدیر شد.