نهج‌البلاغه‌خوان‌ها راهیان نوری می‌شوند

به گزارش شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون) روح‌الله ثانی، مدیر اجرایی کاروان نهج‌البلاغه و از فعالان شبکه جهاد و شهادت، با اشاره به برگزاری کاروان راهیان نور نهج‌البلاغه گفت: فعالان نهج‌البلاغه سراسر کشور برای دومین سال پیاپی به سرزمین‌های دفاع مقدس سفر می‌کنند.

مدیر اجرایی کاروان نهج‌البلاغه با اشاره به برگزاری کاروان راهیان نور نهج‌البلاغه گفت: فعالان نهج‌البلاغه سراسر کشور برای دومین سال پیاپی به سرزمین‌های دفاع مقدس سفر می‌کنند.

به گزارش شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون) روح‌الله ثانی، مدیر اجرایی کاروان نهج‌البلاغه و از فعالان شبکه جهاد و شهادت، با اشاره به برگزاری کاروان راهیان نور نهج‌البلاغه گفت: فعالان نهج‌البلاغه سراسر کشور برای دومین سال پیاپی به سرزمین‌های دفاع مقدس سفر می‌کنند.

وی در ادامه افزود: فعالان نهج‌البلاغه از استان‌های خراسان، مازندران، قم و سایر شهرهای کشور در قالب پنج دستگاه اتوبوس و بیش از ۳۰ دستگاه سواری به صورت کاروانی در این برنامه شرکت می‌کنند.

ثانی، اظهار داشت: افراد حاضر در این کاروان به صورت حلقه‌ای اقدام به بازخوانی و کسب فیض از نهج‌البلاغه به شیوه استاد مهدوی ارفع می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های این کاروان ابراز کرد: ۲۷ اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشا اعضای کاروان در پادگان دژ خرمشهر دور هم جمع می‌شوند و برنامه افتتاحیه برگزار می‌شود.

مدیر کاروان نهج‌البلاغه بیان کرد: بازدید از یادمان‌های مختلف همچون معراج‌الشهدای اهواز، یادمان علقمه، یادمان خین، یادمان شلمچه، طلائیه، هویزه، دهلاویه و میشداغ برخی از برنامه‌های زیارتی این کاروان است.

وی ادامه داد: در روز آخر که یکم فروردین‌ماه است، کانال کمیل، فکه، یادمان فتح‌المبین و شهدای گمنام مدفون در اردوگاه شهید کلهری را زیارت می‌کنیم و برنامه اختتامیه صبح دوم فروردین در این اردوگاه برگزار می‌شود.

ثانی یادآور شد: ما مثل همه زائرین شهدا که به منطقه مشرف می‌شوند برای بیعت مجدد و هرساله می‌آییم و اعتقادداریم همان‌طور که حضرت آقا فرمودند این راهیان نور یک فناوری است. یعنی ما اگر درست و دقیق عمل بکنیم می‌توانیم به‌سرعت به آن چیزی که شهدا از ما خواستند برسیم

وی ادامه داد: در این کاروان نهج‌البلاغه خوان‌ها به هم می‌پیوندند، مثل چشمه‌هایی که از نقاط مختلف کوهستان جاری می‌شود و تبدیل به رودخانه می‌شود و این راهیان نور با محوریت شهدای گران‌قدر به هم بپیوندیم و انشا الله جریان بزرگ‌تری تجربه کنیم.

این عضو شبکه فعالان جهاد و شهادت ابراز کرد: برگزاری حلقه‌های نهج‌البلاغه خوانی ویژه خواهران و برادران در محل اسکان و برگزاری جلسات روایتگری حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدوی ارفع بر اساس مضامین نهج‌البلاغه از دیگر برنامه‌های این کاروان است.

وی در پایان گفت:  این برنامه می‌تواند الگویی برای دیگر مؤسسات مثل مؤسسات قرآنی و صحیفه سجادیه باشد تا فعالان آنان در سراسر کشور با محوریت شهدا گرد هم جمع شوند و کارها را پیش ببرند.