دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در نشست فعالان مردمی راهیان نور مطرح کرد؛ ضرورت تعامل با مؤسسات مردم‌نهاد برای توسعه راهیان نور

به گزارش خبرنگار شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون) سردار یعقوب سلیمانی دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در نشست فعالان مردمی راهیان نور که در اردوگاه شهید حبیب الهی اهواز برگزار شد، با بیان اینکه مردم خوزستان نقش عمده‌ای در دفاع از مرزهای کشورمان در برابر رژیم بعث عراق داشتند، گفت: مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس در برابر دشمن مقاومت کردند و امروز که جنگ سخت تمام شده است و جنگ نرم آغاز شده، همچنان پیشتاز در جنگ با تهاجم فرهنگی دشمن هستند.

وی با بیان اینکه مردمی بودن راهیان نور یکی از پایه‌های اساس و ماندگاری آن است، افزود: در روز عاشورا و تاسوعا، شاهد حضور گسترده مردم در عزاداری سالار شهیدان علیه‌السلام هستیم که همه این‌ها به صورت خودجوش و دلی صورت می‌گیرد و راهیان نور هم ماندگاری خود را از مردمی بودنش دارد اما با این در تلاش هستیم تا با همکاری مؤسسات مردم‌نهاد، باعث حضور بیش از پیش مردم در مناطق عملیاتی دفاع مقدس شویم.

سردار سلیمانی اظهار داشت: دفاع مقدس امتداد عاشوراست و راهیان نور هم بستری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و در طول سالیان گذشته شاهد رشد کمی و کیفی اردوهای راهیان نور بودیم.


وی با اشاره به دیدار مسئولان و دست اندرکاران راهیان نور و همچنین دیدار جوانان و نوجوانان با رهبر انقلاب، تأکید کرد: اما خامنه‌ای عزیز، ۹ بار به مناطق عملیاتی دفاع مقدس سفرکرده‌اند و در اسفند سال گذشته و امسال هم توفیقی عنایت شد تا دست اندرکاران راهیان نور و همچنین جوانان و نوجوانان کاروان‌های راهیان نور با ایشان دیدار کنند و مهم‌ترین رخداد در این دیدارها، اهتمام و توجه ایشان به موضوع راهیان نور بوده است.

سردار سلیمانی افزود:  بحمدالله در دیدارهایی که مسئولان راهیان نور و جوانان با رهبر انقلاب داشتند، شاهد رضایتمندی و لبخند رضایت ایشان بودیم و همین موضوع، خستگی را از تن ما خارج نمود و توجه ایشان به بحث راهیان نور برایمان دلگرم کننده است.

دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج تصریح کرد: رهبر انقلاب در دیدار اخیر جوانان و نوجوانان، بر لزوم گسترش راهیان نور و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید داشتند و عدم انحراف روایتگری‌های دفاع مقدس نیز یکی از مواردی بود که ایشان به آن اشاره داشتند.

وی تصریح کرد: قریب به ۹۰ درصد کار اعزام و اسکان زائران راهیان نور با قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج است و همه بسترها بر ای حضور مردم مهیاست و با رشد مؤسسات مردم‌نهاد، روز به روز شاهد گسترش فرهنگ دفاع مقدس در میان مردم خواهیم بود.

شایان ذکر است، در ابتدای این نشست برخی از فعالان مردمی شرکت کننده در این نشست همچون موسسه مردمی میقات ظهور، طلوع غدیر اندیمشک، عرشیان، کانون باقرالعلوم آبادان، موسسه قدر هویزه، پرچم، موسسه قدسیان، خادم الشهدا فیروزآباد، مبشران نور امید، حماسه یاران، معراج پویندگان، سیره شهدا، بنون و یادمان علقمه به معرفی خود و فعالیت های خود در راهیان نور پرداختند.