به همت مؤسسه باقرالعلوم آبادان: عوامل و برگزیدگان برنامه فصل بیداری آبادان تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون)، نشست تجلیل از عوامل و برگزیدگان برنامه فصل بیداری با حضور دبیر قرارگاه خاتم‌الاوصیا خوزستان و امام‌جمعه آبادان در محل سینما نفت آبادان برگزار شد.

حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع در این نشست اظهار داشت: حضور خانواده‌های آبادانی در این مراسم نشان از اهتمام این خانواده‌ها به تربیت فرزندانشان دارد.

وی با اشاره به تأثیر معنوی این نوع فعالیت‌ها، بیان کرد: فردای قیامت که نامه اعمال انسان خوب را به دست راستش می‌دهند انسان می‌بیند که نمازها و صواب زیادی به پایش نوشته‌شده است.

دبیر قرارگاه خاتم‌الاوصیا خوزستان عنوان کرد: در آن لحظه انسان می‌گوید این نامه اعمال من نیست، در آن لحظه به انسان گفته می‌شود شما فقیر بودید و حج نرفتید اما فرزند شما حج رفت و فرزند شما نیز فرزند خوبی تربیت کرد و تا هفت نسل این خوبی‌ها ادامه پیداکرده و صوابش به پایت نوشته‌شده است.

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع افزود: ای مادران عزیز راه بهشت رفتن این‌گونه است. بالاترین صواب به بیان پیامبر اسلام (ص) تربیت فرزند است که از تشعشع خورشید بر تمام اجرام آسمانی بیشتر است.

وی بابیان اینکه همایش فصل بیداری یک‌بار توی قزوین و بار دوم در آبادان برگزارشده است، اظهار کرد: نباید فقط به دنبال کمک برای سیر کردن شکم فقرا باشیم و لازم است تربیت عقل کودکان را نیز در اولویت قرار دهیم.

دبیر قرارگاه خاتم‌الاوصیا خوزستان با اشاره به اینکه صرفاً با کلاس و منبر فرزندان تربیت نمی‌شوند، عنوان کرد: باید اقدامات فرهنگی مناسبی در حوزه کودکان و نوجوانان صورت گیرد.

محمدعلی درویش نژاد نیز در همین باره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: جبهه مردمی انقلاب اسلامی آبادان در ایام‌الله دهه فجر در قالب برنامه‌ای به نام فصل بیداری، عملیاتی را به‌عنوان نوجوان فاتح برگزار کرد.

مدیر برنامه«فصل بیداری» با اشاره به شیوه برگزاری این برنامه بیان کرد: در این برنامه از هر مدرسه آبادان ۴۵ دانش‌آموز به‌اتفاق مادرانشان وارد بیمارستان شهدای علی بن ابیطالب آبادان شده و با پوشیدن لباس نظامی و در اختیار گرفتن تجهیزات و سلاح برای عملیات آماده‌شده.

وی افزود: مادران دانش‌آموزان نیز در این حین در کلاس‌های تربیت‌ فرزند و آموزش خانواده شرکت کرده و مباحث تربیتی و آموزشی و سبک زندگی دینی به آنان آموزش داده می‌شود.

مدیر برگزاری برنامه فصل بیداری ابراز کرد: عملیات نظامی به این صورت است که دانشمند هسته‌ای و یکی از فرماندهان حزب‌الله را آمریکایی‌ها اسیر و دریکی از پادگان‌های نظامی دریکی از کشورهای خلیج‌فارس نگهداری می‌کنند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزها به این پادگان حمله می‌کنند و دانشمند هسته‌ای و فرمانده حزب‌الله را نجات می‌دهند و تعدادی از سربازهای آمریکایی و اسرائیلی را به اسارت می‌گیرند و به سمت مقر نیروهای خودی بر‌می‌گردانند.

درویش نژاد اظهار کرد: هدف از اجرای این سناریو آموزش استکبارستیزی و ایجاد روحیه شادی و نشاط در نوجوانان است که با توجه به ارزیابی‌های انجام‌شده این اهداف محقق شده است.

مدیر برنامه فصل بیداری آبادان تصریح کرد: این عملیات نمایشی تأثیر عمده‌ای بر افکار نوجوانان دارد تا بداند در ۸ سال دفاع مقدس ۳۶۰۰ هزار نوجوان چگونه در کنار چند هزار شهید دیگر در آن سن نوجوانی از این آب‌وخاک دفاع کردند.

شایان ذکر است، برنامه فصل بیداری آبادان از سوی مؤسسه فرهنگی باقرالعلوم آبادان برگزار شده، این مؤسسه یکی از مؤسسات فعال و مردمی شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون) است.