عوامل و برگزیدگان برنامه فصل بیداری در آبادان تجلیل می‌شوند

مدیر برنامه فصل‌بیداری آبادان گفت: مراسم تجلیل از عوامل و برگزیدگان برنامه فصل‌ بیداری آبادان، در سینما نفت آبادان برگزار می‌شود.

محمد علی درویش نژاد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهارداشت: آئین تجلیل از عوامل و برگزیدگان برنامه فصل‌ بیداری آبادان، در سینما نفت آبادان برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری این برنامه در دهه فجر امسال افزود: جبهه مردمی انقلاب اسلامی آبادان در ایام‌الله دهه فجر در قالب برنامه‌ای به نام فصل بیداری، عملیاتی را به عنوان نوجوان فاتح برگزار کرد.

مدیر برنامه«فصل بیداری» با اشاره به شیوه برگزاری این برنامه بیان داشت: در این برنامه از هر مدرسه آبادان ۴۵ دانش‌آموز به اتفاق مادرانشان وارد بیمارستان شهدای علی‌بن‌ابیطالب آبادان می‌شوند و با پوشیدن لباس نظامی و در اختیار گرفتن تجهیزات و سلاح برای عملیات آماده‌می‌شوند.

وی ادامه داد: مادران دانش‌آموزان نیز در این حین در کلاس‌های تربیت‌ فرزند و آموزش خانواده شرکت کرده و مباحث تربیتی و آموزشی و سبک زندگی دینی به آنان آموزش داده می‌شود.

مدیر برگزاری برنامه فصل بیداری ابراز کرد: عملیات نظامی به این‌صورت است که دانشمند هسته ای و یکی از فرماندگان حزب الله را آمریکایی‌ها  اسیر و در یکی از پادگان‌های نظامی در یکی از کشورهای خلیج فارس نگهداری می‌کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزها به این پادگان حمله می‌کنند و دانشمند هسته ای و فرمانده حزب الله را نجات میدهند و تعدادی از سربازهای آمریکایی و اسرائیلی را به اسارت می‌گیرند و به سمت مقر نیروهای خودی بر‌می‌گردانند.

درویش‌نژاد خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این سناریو آموزش استکبار ستیزی و ایجاد روحیه شادی و نشاط در نوجوانان است که با توجه به ارزیابی‌های انجام شده این اهداف محقق شده است.

وی با اشاره به بازتاب این برنامه در شبکه‌های بیگانه ابراز کرد: برخی از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی ضد انقلاب نسبت به برگزاری این برنامه واکنش نشان داده و موضع‌گیری کردند.

مدیر برنامه فصل بیداری آبادان تصریح کرد: این عملیات نمایشی تأثیر عمده‌ای بر افکار نوجوانان دارد تا بداند در ۸ سال دفاع مقدس ۳۶۰۰ هزار نوجوان چگونه در کنار چند هزار شهید دیگر در آن سن نوجوانی از این آب‌وخاک دفاع کردند.

وی یادآور شد: در امتداد این برنامه دوره‌هایی را در مساجد محلات برگزار کرده‌ایم و این برنامه حلقه واسط دانش‌آموزان و روحانیان در مساجد شده است.

منبع: تسنیم