نبود بانک اطلاعاتی سبب مغفول ماندن ظرفیت‌های فرهنگی راهیان نور می‌شود

دبیر مجمع فعالان جهاد و شهادت گفت: کارهای بسیار خوبی در زمینه جهاد و شهادت صورت می‌گیرد که به دلیل نبود بانک اطلاعاتی و بی‌اطلاعی مؤسسات از فعالیت‌های یکدیگر برخی از ظرفیت‌ها مغفول واقع می‌شود

اهواز| نبود بانک اطلاعاتی سبب مغفول ماندن ظرفیت‌های فرهنگی راهیان نور می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین جوشقانیان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهواز گفت: نشست فعالان مردمی جهاد و شهادت استان خوزستان و سایر استان‌ها که در ایام راهیان نور در منطقه حضور دارند، ۲۵ اسفندماه در پادگان شهید حبیب‌الهی اهواز برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: این نشست با هدف بررسی ظرفیت‌های استان خوزستان در راهیان نور(دولتی- مردمی)، ارائه گزارش و هم‌اندیشی میدانی فعالان استان خوزستان، اشراف مسئولین کشوری و استانی به ظرفیت‌های مردمی استان و همدلی و ایجاد ارتباط بین فعالان استان خوزستان برگزار می‌شود.

دبیر مجمع فعالان جهاد و شهادت گفت: کارهای بسیار خوبی در زمینه جهاد و شهادت صورت می‌گیرد که به دلیل نبود بانک اطلاعاتی و بی‌اطلاعی مؤسسات از فعالیت‌های یکدیگر برخی از ظرفیت‌ها مغفول واقع می‌شود یا موازی کاری صورت می‌گیرد، این‌که مؤسسات دور یک میز جمع شوند و تبادل اطلاعات و تجارت کنند بسیار ارزشمند و تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: در بازه کنونی، کار به‌صورت انفرادی جواب نمی‌دهد و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند کارها را باید به‌صورت یک جبهه منسجم انقلابی مؤمن انجام دهیم، وقتی‌ قطره‌ها کنار هم قرار گیرند تبدیل به سیل می‌شوند.

دبیر شبکه مؤسسات مردم نهاد راهیان نور تأکید کرد: وقتی مؤسسات فرهنگی در کنار هم به‌صورت شبکه‌ای و منسجم جمع شوند می‌توانند اردوگاه لیبرالیسم، نفاق و مادیت را به هم بریزند، اما اگر به‌صورت انفرادی حرکت کنیم، آتش تهیه ما تمرکز و برد لازم را ندارد.

این راوی دفاع مقدس تصریح کرد: باید به مصداق«ایاک نعبد» و نه«ایاک اعبد» در کنار همدیگر قرار گرفته و با هم عمل کنیم تا با انسجام بیشتر عملیات‌هایی را در جهت تحقق آرمان‌های امامین انقلاب اسلامی طراحی و اجرا کنیم.

دبیر مجمع فعالان جهاد و شهادت در پایان گفت: شبکه فعالان جهاد و شادت(وارثون) وظیفه هماهنگی مؤسسات مردمی با نهادهای حاکمیتی راهیان نور همچون بسیج و ستاد مرکزی راهیان نور را بر عهده دارد تا در یک ساختار و سازمان، با تعریف مأموریت‌ها یک هدف را نشانه‌ بگیریم و به سمت آن هدف حرکت کنیم.

منبع: تسنیم