در مسیر عرشیان به عرش شهدای هویزه رسید

مدیر کاروان پیاده‌روی در مسیر عرشیان با اشاره به سابقه هشت‌ساله این حرکت فرهنگی گفت: انتظار داریم سال به سال این فرهنگ و سنت حسنه پیشرفت بیشتری پیدا کند و سنت پیاده‌روی به سمت یادمان‌های شهدای کربلای ایران نهادینه شود.

مدیر کاروان پیاده‌روی در مسیر عرشیان با اشاره به سابقه هشت‌ساله این حرکت فرهنگی گفت: انتظار داریم سال به سال این فرهنگ و سنت حسنه پیشرفت بیشتری پیدا کند و سنت پیاده‌روی به سمت یادمان‌های شهدای کربلای ایران نهادینه شود.

حجت‌الاسلام رضا آلبوعطیوی،‌ مدیر کاروان پیاده‌روی در مسیر عرشیان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبکه ملی وارثون گفت: یکی از اهداف بزرگ این کاروان ایجاد طرحی جدید در برنامه‌های شهدایی است، در مجموعه‌های فرهنگی برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا شاهد دو برنامه یادواره شهدا و کاروان‌های راهیان نور هستیم که توانستیم با ایجاد این حرکت نو تحولی در برنامه‌های شهدایی ایجاد کنیم.

وی در ادامه افزود: ما هر ساله و برای هشتمین بار این فرهنگ را ایجاد کردیم که در روزهای پایانی آخر سال از یاد شهدا غافل نشویم و به یاد داشته باشیم که هر چه داریم به برکت ایثار و ازجان‌گذشتگی شهدا است.

حجت‌الاسلام آلبوعطیوی اظهار کرد: برنامه پیاده‌روی در مسیر عرشیان صبح امروز از درب حسینیه عاشقان ثارالله به سمت حوزه علمیه امام خمینی(ره) یک پیاده‌روی نمادین به طول دو کیلومتر داشت تا مردم این حرکت را ببینند و یک فرهنگ و سنت در مردم ایجاد شود.

وی ادامه داد: زائران عرشیان از مقابل حوزه علمیه امام خمینی(ره) سوار اتوبوس‌ها شدند و به سمت یادمان شهدای هویزه حرکت کردند و در پنج کیلومتری یادمان شهدای هویزه پیاده شده و به سمت یادمان راهپیمایی کردند.

مدیر کاروان پیاده‌روی در مسیر عرشیان با اشاره به سابقه هشت‌ساله این حرکت فرهنگی بیان کرد: انتظار داریم سال به سال این فرهنگ و سنت حسنه پیشرفت بیشتری پیدا کند و سنت پیاده‌روی به سمت یادمان‌های شهدای کربلای ایران نهادینه شود.

وی با اشاره به برنامه‌های جانبی این برنامه ابراز کرد: پس از رسیدن به یادمان شهدای هویزه، جناب سرهنگ حاجتی، معاون هماهنگ کننده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان به روایتگری و سخنرانی پرداخت و بر ضرورت توجه به کارهای نو فرهنگی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام آلبوعطیوی در پایان گفت: در حاشیه این مراسم پس از مداحی و مولودی‌خوانی به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) از برخی از همسران و مادران شهید قدردانی شد.

گفتنی است: شهرداری اهواز، هیأت رزمندگان اسلام استان خوزستان، سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان و شبکه فعالان جهاد و شهادت(وارثون) از این حرکت ارزشمند فرهنگی حمایت کرده‌اند.