تجلیل از برترین تشکل‌های مردمی جهاد و شهادت در استان مرکزی

پنج تشکل برتر مردمی در حوزه جهاد و شهادت و خدمات‌رسانی جهادی در استان مرکزی طی مراسمی با حضور دبیر شبکه ملی وارثون مورد تقدیر قرار گرفتند.

پنج تشکل برتر مردمی در حوزه جهاد و شهادت و خدمات‌رسانی جهادی در استان مرکزی طی مراسمی با حضور دبیر شبکه ملی وارثون مورد تقدیر قرار گرفتند.
به گزارش وارثون، حجت‌الاسلام جواد شفیعیان در مراسم تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی دومین جشنواره ملی تجلیل از برگزیدگان تشکل‌های مردم نهاد در حوزه جهاد و شهادت و خدمت‌رسانی جهادی که در اراک برگزار شد، با بیان اینکه ملت ایران در دفاع مقدس با حضور حماسه گونه خود کاری انجام دادند که حتی مردم در زمان انبیاء الهی انجام ندادند، اظهار کرد: امروز در گام دوم انقلاب اسلامی نقش و حضور مردم بسیار چشمگیر است به طوری که مردم انقلابی و متدین ایران اسلامی را در سطح بین الملل به الگویی کامل تبدیل کرده است.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی از مرزهای جغرافیایی عبور کرده و امروز مکتب حضرت امام خمینی(ره) در سراسر عالم سربازانی صدیق تربیت کرده که نمونه آن نقش آفرینی و افتخارآفرینی جبهه مقاومت است که موجب دلگرمی ملت‌های مسلمان شده است.
دبیر شبکه ملی وارثون خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه برکات زیادی برای مسمانان و بشریت داشته با اهداف جهانی به دنبال فراهم نمودن لجستیک ظهور در منطقه است که البته حاج قاسم سلیمانی لجستیک نظامی و بسترسازی عمده آن را در منطقه فراهم کرد و باید این راه در بخش‌های مختلف تحقق پیدا کند.
وی ادامه داد: شبکه مردم نهاد با کار تشکیلاتی به دنبال بسترسازی فرهنگی ظهور حضرت مهدی(عج) است که باید با طی کردن مسیر ارزشمند دفاع مقدس این مسئله را محقق کند.
شفیعیان با بیان اینکه نیروهای مسلح مجاهد و انقلابی کشور در عرصه ایثار و شهادت و خودکفایی بسیار خوش درخشیدند، گفت: امروز این نقش آفرینی باید در همه بخش‌های کشور نمود داشته باشد و راه آن مشارکت و فعال‌سازی ظرفیت‌های مردمی است.
وی با تاکید بر اینکه مردم در دفاع مقدس با همه توان نقش‌آفرینی کردند، عنوان کرد: امروز در گام دوم انقلاب اسلامی مردم باید در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی کنند و همه بخش‌های کشور نیازمند حضور مردم است که باید محقق شود.
شفیعیان جنگ نرم را یکی از مهم‌ترین عرصه های فعالیت دشمنان علیه ملت ایران دانست و تصریح کرد: جنگ نرم طی این سال‌ها با چاشنی جنگ اقتصادی در حال انجام است و به همین علت نیازمند تحقق بازدارندگی در عرصه فرهنگ هستیم و تشکل های مردم نهاد باید در این خصوص نقش آفرین باشند.
مسئول شبکه تخصصی موسسات مردم نهاد ایثار و شهادت کشور مطرح کرد: حضور مردم در قالب چارچوب‌های اداری موجب خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و رفع مشکلات مردم شده و این الگویی است که حضرت امام(ره) به ملت ایران آموخته و امروز در گام دوم انقلاب باید به آن بیشتر توجه شود.
در پایان این مراسم از لطف‌الله قدیری مدیر تشکل سنگرسازان بی‌سنگر، سعید جلایی مدیر سفیران طلائیه، محمد قدیری مسئول کمیته خادمین شهدای استان مرکزی، ابراهیم فتحی مدیر تشکل رهپویان نسیم آرامش، رضوان آهنگرانی مدیر تشکل ایثار و شهادت همسران شهدا به‌عنوان رتبه‌های اول تا پنجم این جشنواره در استان مرکزی تجلیل شد.