آشنایی زندانیان با آموزه‌های دفاع مقدس/ دانش‌آموزان سال تحصیلی را با خاطرات شهدا آغاز می‌کنند

مدیر انجمن راویان دفاع مقدس استان گلستان با اشاره به انجام ۱۵۰ اعزام در هفته دفاع مقدس

محمود خطیر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به آغاز به کار انجمن راویان دفاع مقدس استان گلستان از سال ۱۳۸۷ اظهار کرد: قبل از سال ۱۳۸۷ نیز گروه کوچکی بودیم که به صورت محدودتر روایتگری دفاع مقدس را دنبال می‌کردیم.

وی اضافه کرد: بیش از ۷۰۰ نفر در دوره‌های آموزشی انجمن راویان دفاع مقدس شرکت کردند اما افرادی که توانستند معیارهای لازم را کسب و تا پایان کار بمانند نزدیک به ۱۲۰ نفر هستند.

مدیر انجمن راویان دفاع مقدس استان گلستان از فعالیت مستمر راویان این انجمن در استان‌های قم و تهران یاد کرد و گفت: در صورتی که نیاز باشد از ظرفیت این راویان نیز برای اعزام به دیگر استان‌ها به ویژه مناطق کم‌برخوردار کشور بهره‌مند خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس امسال بیش از ۱۵۰ اعزام خواهیم داشت، عنوان کرد: امسال به مناسبت هفته دفاع مقدس راویان در فضاهای نمایشگاهی حضور یافته و به بازدیدکنندگان مباحث مرتبط با دفاع مقدس را ارائه می‌کنند.

* از میان ۱۲۰ راوی فعال انجمن راویان دفاع مقدس استان گلستان، ۲۰ نفر بانو هستند

خطیر خاطرنشان کرد: روایان دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس در زندان‌های استان گلستان حضور یافته و به بازگویی خاطرات دفاع مقدس و ترویج آموزه‌های ایثار و شهادت خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه راویان دفاع مقدس طی روزهای آینده در برنامه‌های فرهنگی ادارات و نهادهای مختلف حضور خواهند یافت، عنوان کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی در برخی از مدارس با حضور راویان دفاع مقدس برگزار می‌شود.

خطیر اظهار کرد: از میان ۱۲۰ راوی فعال انجمن راویان دفاع مقدس استان گلستان، ۲۰ نفر بانو هستند که بیشتر آنان حوزوی و از اساتید دانشگاه هستند و برادران نیز بیشتر رزمندگان دفاع مقدس و دغدغه‌مندان انقلابی به ویژه دانشجویان و طلاب هستند.

وی از برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی در انجمن راویان دفاع مقدس استان گلستان یاد کرد و گفت: علاقه‌مندان در مرحله نخست باید دوره مقدماتی را سپری و سپس دوره تکمیلی و آموزش میدانی را دنبال کنند.

مدیر انجمن راویان دفاع مقدس استان گلستان مطرح کرد: ۱۸ نفر به‌عنوان استاد روای در استان گلستان فعالیت دارند که این افراد بیشتر فرماندهان دفاع مقدس بودند و در دوره آموزش روایتگری دانشگاه امام حسین (ع) دوره استادراوی را گذرانده‌اند.

وی ادامه داد: اکنون نیز در مینودشت و علی‌آبادکتول استان گلستان با انجام مصاحبه اولیه، کلاس‌هایی برای راویان جدیدالورود درحال برگزاری است.

عضو فعال شبکه مردمی فعالان جهادت و شهادت (وارثون) از تشکیل مجموعه فرهنگی قدسیان در سال ۱۳۸۷ یاد کرد و گفت: این مجموعه نیز براساس اندیشه‌های امام و منویات رهبری و احادیث و روایات تشکل شد و تربیت نیروهای انقلابی و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی را دنبال کرد و بخشی از خروجی‌های این مجموعه به انجمن راویان دفاع مقدس راه یافتند.

خطیر با بیان اینکه در مجموعه فرهنگی قدسیان ترویج صحیفه امام را در جامعه دنبال و پیام‌های تاریخی ایشان را به مردم منتقل می‌کنیم، گفت: پاسخگویی به شهبات دانشجویان با بهره‌مندی از ظرفیت اساتید انقلابی از دیگر فعالیت‌های این مجموعه فرهنگی است.