سرلشکر جعفری: دشمن از جنگ نظامی با ایران پشیمان است/برخی کور و کر متوجه عنایت شهدا نیستند/جهاد شرط مؤمن بودن است

فرمانده سابق سپاه با بیان اینکه برخی گوششان کر و چشمان کور است و عنایات شهدا را نمی‌شوند و نمی‌بینند، گفت: دشمن از جنگ نظامی با جمهوری اسلامی پشیمان است چراکه اکنون تقدس دفاع مقدس دنیا را فرا می‌گیرد و این فرهنگ دفاع مقدس هر روز فشار بیشتری بر گلوی استکبار جهانی وارد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه ملی وارثون، سرلشکر محمدعلی جعفری امشب در نشست بررسی ظرفیت‌های فرهنگ جهاد و شهادت در جنگ نرم که در حاشیه پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت در مسجد باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد، با بیان اینکه رسالت اصلی راویان و فعالان جهاد و شهادت ترویج فرهنگ جهاد و شهادت است، اظهار کرد: این رسالت مهم کمتر از مقام شهادت و ایثار در راه خداوند متعال نیست.

وی با تاکید بر اینکه شهدا به اذن الهی زنده هستند و فرهنگ اسلام را ترویج می‌دهند، اضافه کرد: پیام شهدا بعد از شهادت این است که ما نباید از ادامه دادن راه حق ناامید شویم و تا زمانی که جان بر بدن داریم در راستای مبارزه با ظالم و تحقق عدل تلاش کنیم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه‌الله صبر و استقامت مردم را نشان از قدرت اسلام و اراده الهی دانست و تصریح کرد: برخی به نصرت الهی ایمان دارند و همچنان در این مسیر گام بر می‌دارند تا به پیروزی نهایی برسند اما افرادی که به این راه اعتقادی ندارند همچنان برای حرکت خود به خارج از کشور و به غیر از خدا متکی هستند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) نیز به ظاهر شکست خوردند، عنوان کرد: عشق و محبتی که امروزه در سراسر جهان مشاهده می‌شود نشان می‌دهد پیروز حقیقی حادثه عاشورا امام حسین(ع) بوده است.

جعفری با تاکید بر اینکه هشت سال دفاع مقدس ایران عطر و فرهنگ جهاد و شهادت را در دنیا زنده کرد، گفت: انقلاب اسلامی چیزی به غیر از اراده الهی برای گسترش نور خداوند متعال روی زمین نیست و کافران و مشرکان و در رأس آن‌ها آمریکا و اسرائیل به دنبال خاموش کردن نور الهی هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن از جنگ نظامی با جمهوری اسلامی پشیمان است چراکه اکنون تقدس دفاع مقدس دنیا را فرا می‌گیرد و این فرهنگ دفاع مقدس هر روز فشار بیشتری بر گلوی استکبار جهانی وارد می‌کند.

جعفری مقاومت، ایستادگی و فرهنگ ایثار و شهادت را پایه و مبنای انقلاب اسلامی دانست و گفت: قدرتی امروز جمهوری اسلامی که به برکت پشتیبانی مردم و خون شهدا به دست آمده ایران را نسبت به دیگر کشورها متمایز کرده است چراکه هر گونه از توطئه‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای که تاکنون علیه ایران انجام شده است می‌توانسته یک کشور را به صورت کامل به براندازی بکشاند.

فرمانده سابق سپاه با بیان اینکه برخی گوششان کر و چشمان کور است و عنایات شهدا را نمی‌شوند و نمی‌بینند، گفت: اسلام انفرادی به درد اسلام و خدا نمی‌خورد چراکه ما نیازمند مسلمان اجتماعی هستیم که در عرصه‌های مختلف جهاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نقش‌آفرین باشد و این شرط واقعی مؤمن بودن است.

وی فرهنگ جهاد و شهادت را از خود گذشتن از خود برای خداوند و خدمت به خلق دانست و تصریح کرد: شهدا بعد از شهادت خود نیز همچنان درحال جهاد هستند اما این جهاد آن‌ها در عرصه جنگ نرم دنبال می‌شود.

جعفری با تاکید بر اینکه بدون حضور گسترده و مؤثر مردم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به مرحله اجرا نمی‌رسد، اظهار کرد: عبور دادن انقلاب اسلامی از موانع بزرگی که در مراحل اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و جامعه بر سر راه ایران است فقط به دست مردم رقم زده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی باید در گام دوم خود به صورت گسترده‌تر در عرصه بین‌الملل عملکرد خود را دنبال کند، گفت: این نگاه افراط‌طلبی برخی از اصلاح‌طلبان است که می‌گویند انقلاب شد و شاه رفت و دیگر انقلابی نباید باشد.