محسن رضایی با اشاره به حواشی FATF: زیر بار هیچ قرارداد ننگینی نخواهیم رفت/روایت‌گری نباید برای دفاع از جناح سیاسی باشد/هیچ عملیاتی در دفاع مقدس با رمز یا زهرا(س) به شکست نرسید

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجمع در مورد FATF به ابعاد مختلفی توجه دارد، گفت: مجمع زیر بار هیچ قرارداد ننگینی نخواهد رفت اما به وحدت جامعه نیز توجه ویژه دارد و نمی‌خواهند به وحدت کشور ضربه بزند و بر خلاف برخی افراد، انقلاب را نیز فدای وحدت نمی‌کند چراکه اگر این اتفاق رخ دهد وحدت نیز بدون معنا می‌شود و دیگر چیزی باقی نمی‌ماند.

به گزارش روابط عمومی شبکه ملی وراثون، سرلشکر محسن رضایی عصر امروز در نشست تخصصی روایان کشور که در حاشیه اجلاس ملی فعالان مردمی جهاد و شهادت در سالن همایش‌های خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، از حضرت زینب(س) به‌عنوان سخنگوی پر قدرت بزرگ‌ترین حادثه تاریخ نام برد و اظهار کرد: امیدواریم فرهنگ جهاد و شهادت که از عاشورا و با رشادت‌هایی شخصیت‌هایی همانند حضرت زینب(س) به ما رسیده است با زبان صادقانه راویان در نسل‌های آینده ترویج یابد.

وی توسل به ائمه اطهار(ع) را یکی از زموز موفقیت‌آمیز دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: هیچ عملیاتی نبوده که با رمز یا زهرا(س) آغاز و با شکست به پایان برسد؛ در برخی از عملیات‌ها نیز هرگاه به بن‌بست می‌رسیدیم نام عملیات را به نام حضرت زهرا(س) مزین می‌کردیم و مشکل رفع می‌شد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جنگ امانت بزرگی است که نباید برای دفاع از جناح و گروه خود روایت‌گری کنیم چراکه این عملکردهای اشتباه یک تهدید خطرناک و بزرگی است؛ تاکنون نیز بسیاری از بنده خواسته‌اند که خاطرات خود را مکتوب کنم اما نپذیرفته‌ام.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ دو نوع ابتکار و نوآوری داشتیم، نخست ابتکارات کلی و دوم ابتکارهای اجرایی جنگ است، سال نخست ایران با شکل خاصی می‌جنگید یا به صورت جنگ‌های ستاد نامنظم با فرماندهی شهید چمران یا به صورت جنگ کلاسیک، اما از سال دوم جنگ با قواره تازه‌ای کار خود را دنبال کرد.

رضایی یادآور شد: مکتب، قواره، مدل، الگو و چارچوب جنگ ایران در سال دوم جنگ تحمیلی تغییر کرد و در نتیجه ایران اسلامی توانست به واسطه این تغییر به شکست حصر آبادان برسد.

وی ادامه داد: اخیرا نیروی دریایی آمریکا تحقیقاتی انجام داده است که در آینده اگر میان ایران و آمریکا جنگ شود فرماندهان نظامی ایران چگونه تصمیم می‌گیرند، این مطالعات بر اساس شیوه عملیات فرماندهان در جنگ تحمیلی مورد بررسی قرار گرفته است.

رضایی گفت: نیروهای انقلاب امروزه بیش از گذشته باید به یکدیگر نزدیک‌ شوند چراکه اگر قرار باشد جدا از یکدیگر کار کنند برکت کار از بین می‌رود به ویژه زمانی که خود ما احساس کنیم نسبت به دیگران فرق داریم.

وی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصحلت نظام در مورد FATF به ابعاد مختلفی توجه دارد، گفت: مجمع زیر بار هیچ قرارداد ننگینی نخواهد رفت اما به وحدت جامعه نیز توجه ویژه دارد و نمی‌خواهد به وحدت کشور ضربه بزند و بر خلاف برخی افراد، انقلاب را نیز فدای وحدت نمی‌کند چراکه اگر این اتفاق رخ دهد وحدت نیز بدون معنا می‌شود دیگر چیزی باقی نمی‌ماند.

این فرمانده هشت سال دفاع مقدس گفت: برخی می‌گویند که محسن رضایی در جنگ بر اساس استغاره عمل کرده است درحالی‌که ما فقط به قرآن کریم پناه آورده‌ایم که آثار آن را نیز در دفاع مقدس مشاهده کردیم و این توسل همانند توسل به ائمه اطهار(ع) است.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس بزرگ‌ترین ذخیره علمی، معنوی و نظامی است، تصریح کرد: اکنون این امانت بر عهده ما گذاشته است و ما باید این عملیات را به شیوه مطلوب به نسل آینده منتقل کنیم.

رضایی لازمه کار روایت‌گری را مطالعه و ارائه نقل مستند دانست و مطرح کرد: روایت باید داشته‌های خود را در اختیار مخاطب قرار دارد و اگر موضوعی را نمی‌داند بدون تعارف اعلام کند که در مورد آن موضوع اطلاعات لازم را در اختیار ندارد.
انتهای پیام/