بیانیه گام دوم انقلاب؛ نقشه راه همه/ به دنبال هم‌افزایی مجموعه‌ها هستیم

دبیر شبکه ملی وارثون با اشاره به اهداف برگزاری پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت گفت: در این اجلاس باید دو نگاه داشته باشیم؛ نخست نسبت به گذشته بازخوانی داشته تا نقاط قوت و ضعف را بشناسیم و دوم اینکه نقشه راه آینده را بشناسیم که حکیم انقلاب با بیانیه گام دوم این راه را نشان داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه ملی وارثون، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین جوشقانیان، دبیر شبکه فعالان مردمی جهاد و شهادت در مراسم افتتاحیه پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت که پیش از ظهر امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: امام حسین(ع) تنها ۷۲ یار صدیق داشتند ولی آثار و برکات حرکت عظیم ایشان ۱۴ قرن است که جهان را پر کرده است.

وی افزود: پس از شهادت امام حسین(ع) قیام‌های مختلفی صورت گرفت و حدود ۴۰ هزار نفر کشته شدند ولی نتیجه‌ای نداشت؛ چون عملشان به موقع نبود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوشقانیان با تأکید بر این‌که ولایت همانند نماز نیست که قضای آن را بتوان به جا آورد، تصریح کرد: اگر به موقع ولایت را یاری نکنیم باید تا آخر عمر حسرت آن را بخوریم. برای نمونه تعداد زیادی از افراد دیر به کربلا رسیدند و حسرت حمایت از ولایت تا پایان عمر باقی ماند.

وی ادامه داد: البته به تنهایی از افراد کاری ساخته نیست، ما باید یکدیگر را پیدا کنیم. اگر معتقدیم در عصر غیبت رها نیستیم و ائمه(ع) نقشه راه را برای ما گذاشته‌اند و در هر عصری فقیه جامع شرایط آرمان‌ها را تبیین می‌کند، باید برنامه، رسالت و وظیفه خود را بدانیم.

دبیر پنجمین اجلاس سراسری  فعالان جهاد و شهادت با تأکید بر این‌که مومن تنها ارتباط طولی با ولایت ندارد بلکه در عرض با مؤمنان و سایر افراد که دغدغه ولایت دارند نیز ارتباط دارد، عنوان کرد: ما باید یکدیگر را پیدا کنیم. اگر مؤمنان در عصر غیبت یکدیگر را پیدا نکنند، نمی‌توانند یاور خوبی برای امام زمان(عج) باشند.

وی با ابزار تأسف از این‌که ما یکدیگر را پیدا نکرده‌ایم، گفت: باید بهتر همدیگر را بشناسیم. اگر خدا توفیق دهد که دل‌ها با یکدیگر جمع شود به هدف مقدس خود می‌رسیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوشقانیان در ادامه سخنان خود درباره فلسفه شکل گیری پنجمین اجلاس فعالان مردمی جهاد و شهادت گفت: در عرصه جهاد و شهادت ۷۰۰ مجموعه در کشور فعالیت می‌کند که ۳۵۰ مجموعه با شبکه ملی وارثون ارتباط دارند.

وی اظهار کرد: کار ما ستادی است و در شبکه ملی وارثون مجموعه‌ها را با یکدیگر لینک کرده و ارتباط برقرار می‌کنیم. به دنبال هم افزایی هستیم.

دبیر شبکه فعالان مردمی جهاد و شهادت، نخستین هدف اجلاس را هویت بخشی به خود مجموعه‌های جهاد و شهادت دانست و یادآور شد: هویت بخشی یعنی جایگاه و پایگاه خود را بشناسیم.

وی ادامه داد: هر امری که به نهضت عمومی مردم ختم نشود باقی نخواهد ماند، دوام نخواهد داشت. مجموعه‌های جهاد و شهادت باید به صورت مردمی فعالیت کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوشقانیان، هدف دوم اجلاس را گردهمایی مجموعه‌ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر عنوان کرد و گفت: نفس گردهمایی سبب پریشانی دشمن می‌شود. برگزاری چنین اجلاسی‌هایی بسیار مفید است، ولی ما با تلاش دوستان در بُعد محتوایی و موضوعی نیاز محصولات خوب و مفیدی را آماده کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: در این اجلاس باید دو نگاه داشته باشیم؛ ۱- نسبت به گذشته بازخوانی داشته تا نقاط قوت و ضعف را بشناسیم. ۲- نقشه راه آینده را بشناسیم که حکیم انقلاب با بیانیه گام دوم این راه را نشان داده‌اند.

دبیر شبکه فعالان مردمی جهاد و شهادت با بیان این‌که بیانیه گام دوم انقلاب افق و معیار را نشان می‌دهد، بیان داشت: باید ببینیم نقش مجموعه‌های جهاد و شهادت در بیانیه گام دوم چگونه است. این نیازمند کار کارشناسی است.

وی در پایان سخنان خود از مسئولین باغ موزه دفاع مقدس تشکر کرد.

انتهای پیام/